Neváhejte mne kontaktovat +420 737 143 021
Sledujte mě na sociálních sítích

Blog

Vše o nošení - tipy, rady, inspirace

První vědomý úsměv

“V šesti týdnech se miminko začíná vědomě usmívat. Na prvních vědomých úsměvech se podílejí i oči a takový úsměv je důležitým signálem duševního a sociálního vývoje.” str. 49 kniha Miminka v rovnováze.
V harmonii se probouzejí, začínají působit a proudí samoléčící síly těla i duše. Navenek se uzdravování projevuje spokojeným, mírným úsměvem, uvolněním a vnitřním klidem.
Harmonii, vyrovnanost nebo také rovnováhu, můžeme zažít i s miminkem v šátku a nebo v houpacím křesle. Tím, že jsme s ním ve společném pohybu, dáváme oporu jeho tělíčku, které všechny pozitivní efekty přijímá.
“Potvrzení, že je dobré, že je člověk na světě a že je takový, jaký je, nepřichází samo od sebe. Přichází z interakce s druhými. Teprve po mnoha takových potvrzeních se v člověku formuje “ANO”, souhlas se sebou samým a se světem. … Děti, které od začátku mohly prožívat pocity blízkosti k rodičům a jejichž rodiče byli citliví, jsou naplněni hřejivými zkušenostmi, které jim už nikdy nikdo nevezme.” z knihy Miminka v rovnováze, str. 57

Mrkněte na mé další články …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *