Neváhejte mne kontaktovat +420 737 143 021
Sledujte mě na sociálních sítích

Kurzy pro lektorky nošení

Die Trageschule®

VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLE NOŠENÍ DIE TRAGESCHULE®

Zkušenost ukazuje, že vedení samostatného poradenství zahrnuje víc, než schopnost dobře vázat. Proto nabízí škola nošení Die Trageschule® lektorské kurzy pro poradkyně nošení dětí. Cílem tohoto vzdělávání je provázet rodiče technikou vázání šátku, správným nastavením nosítek, doprovázet je a povzbuzovat v jejich rodičovství, ve vlastních kompetencích.

Absolventky lektorských kurzů Die Trageschule® získají:
jistotu ve zprostředkovávání nejrůznějších úvazů a nastavení nosítek, jisté a vnímavé vystupování vůči rodičům, metody a kompetence k vytváření a realizování individuálního poradenství, kurzů a přednášek. Obsah vzdělávání v lektorských kurzech spočívá na vědecky uznaných výzkumech z oblasti biologie, medicíny a psychologie, ale pracuje i s metodami z oborů vzdělávání dospělých.

 • Úplné vzdělání lektorky nebo lektora zahrnuje následující:
 • Umění vázat – naučení různých úvazů na břicho, na bok, na záda.
 • Umění zprostředkování – cílené návodové techniky.
 • Umění výběru a přizpůsobení nosítka – pro každého najít to pravé.
 • Umění konceptu – vypracování vlastního konceptu pro individuální poradenství, kurzy a krátké přednášky.
 • Umění poradenství – respektující vystupování jako centrální prvek při provázení rodičů.
 • Umění výjimečného – vypracovat s rodiči a dětmi ve speciálních situacích adekvátní řešení.
 • Umění reflexe – doprovázet sám sebe respektujícím způsobem.
 

Odborní poradci školy nošení Die Trageschule®

Ulrike Höwer

zakladatelka a majitelka
Die Trageschule®
www.trageschule-dresden.de


Sabine Hartz

Kinaesthetics Infant Handling
www.keg.de

Birgit Kienzle-Müller

Dětská fyzioterapeutka
www.kienzle-mueller.de


Iva Gondeková

Nošení v šátku www.nosenivsatku.cz

🎓 I. Základní kurz

Die Trageschule®
12 500
Termín bude určen
 • Uzly - Ambulantní a posuvný
 • Úvazy na bok (Krátký šátek, ring sling)
 • Ůvazy na břicho s tkaným šátkem
 • Úvazy na záda
 • Komunikace s rodiči
 • Fyziologické a psychologické aspekty nošení
 • Nosítka & Základy metodické práce

🎓 II. Nástavbový kurz

Die Trageschule®
14 500
1.-3.9.2020
 • Pokročilé úvazy na bok
 • Pokročilé úvazy na záda
 • Možnosti pro dvojčata a věk. blízké sourozence
 • Prohloubení dosud naučených vazů a techniky
 • Výběr a přizpůsobení nosítek
 • Vývoj dítěte a jeho mezníky
 • Vytvoření skupinového kurzu
 • Vyhodnocení zprávy z invidiuálního poradenství

🎓 III. Certifikační kurz

Die Trageschule®
13 500
Termín bude určen
 • Provázená příprava na zkoušku
 • Procvičení úvazů a nosítek v týmu individuálně
 • Přednáška praktických schopností
 • Zkouška praktických schopností
 • Vyhodnocení zprávy z poradenství a fotoserií
 • Provázená příprava na zkoušku
 • Oslava certifikace a přijetí do sítě
Veronika Vostrá
Veronika Vostrá@nosimnasrdci
Read More
Absolvovala jsem základní lektorský kurz pro nošení dětí, který mě velmi obohatil a naučil spoustu nových věcí, nebo mi ukázal, jak se zlepšit v těch, které jsem brala automaticky, že je umím a stačil detail abych je uměla ještě lépe. Mohu se pochlubit oficiálním certifikátem z kurzu pod záštitou německé Die Trageschule®. Kurz přeložila do ČJ a vedla skvělá Iva Gondeková.
Nesemese
Nesemesewww.nesemese.cz
Read More
O víkendu jsem v Praze absolvovala kurz Die Trageschule pro odborníky pod vedením Ivy Gondekové (Nošení v šátku.CZ).Kurz byl nabitý informacemi, i pro mě novými, vyzkoušela jsem spoustu nových nosítek, užila si příjemný den a dojela krásně naspeedovaná do další práce, díky! 😊
Nošení s Hankou
Nošení s Hankou@nosenishankou
Read More
“Úžasný den, úžasní lidé kolem mě. Dne 5.11. jsem absolvovala kurz Die Trageschule ČR & SR pro odborníky, který vedla Iva Gondeková alias Nošení v šátku.CZ.Z kurzu jsem si odnesla nové poznatky, povzbuzení a motivaci pro mé poradenství. Děkuji za skvělou atmosféru, profesionalitu a odbornou podporu.”
Mladatko
Mladatkowww.mladatko.cz
Read More
“Otázky rodičů bývají velmi podrobné a překvapit můžou vždy i když to nejméně čekáme 🙂 Ale myslím, že jsem byla dobře informována, na co vše se můžou rodiče ptát a dokáži kvalifikovaně odpovědět. Líbilo se mi hlavně, jakým způsobem popsat a předvést uvázání kříže s kapsou. Obsah kurzu odpovídal mým očekáváním, mé obavy z toho, že mi kurz k ničemu nebude, rozptýlil.”
Zuzana Urbanová, porodní asistentka
Zuzana Urbanová, porodní asistentkaLiberec
Read More
Nebudu rozebírat jednotlivé části kurzu, ale zhodnotím ho jako celek. Vše bylo perfektní a do detailu propracované. Teorie hezky a srozumitelně vysvětlena a podána zábavnou formou, v praktické části vše krásně a několikrát názorně ukázáno. Tento kurz splnil vše na výbornou. Lektorka byla velmi milá a celý kurz byl veden ve velmi přátelské atmosféře.Mockrát děkuji za krásně strávený den! 🙂 PS: Kdyby bylo pokračování, jsem mezi prvními zájemci! 😉
Denisa Pisaříková
Denisa Pisaříkováwww.mamalatte.cz
Read More
Kurz odpovídal mým očekáváním.Velmi mě potěšila do detailu propracovaná technika úvazů a detaily na jeho vylepšení.Podklady pro poradenskou činnost jsou precizně zpracované.Iva je velmi empatická a vnímající bytost. Atmosféra byla příjemná a já se cítila dobře!
Petra Hyklová
Petra Hyklováwww.ondalek.cz
Read More
Po absolvování tohoto kurzu mám chuť předávat dál informace o důležitosti nošení miminek a nejmenších dětí. Své vlastní děti jsem v šátku ani v nosítku nenosila, v kurzu jsem se naučila teorii i praxi s panenkou, důležitá praxe bude pro mne ale i s dítětem. Vnímám získané podklady jako nápomocné pro mou poradenskou činnost. Cítila jsem se od vedoucí kurzu dobře provázená.
Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální psycholog
Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální psychologwww.pruvodcerodicovstvim.cz
Read More
Beru tento kurz jako otevření brány k dalším informacím, ve chvíli, kdy jsem měla za to, že už mám téma vyčerpané a není co řešit, tak se mi otevřeli nové pohledy. Velké plus jsem viděla právě v tom, sladit a popřípadě sjednotit odpovědi na diskutované otázky a v některých se to opravdu podařilo. Byl to příjemně prožitý čas se spoustou podnětných informací a diskusí.
Fyzioterapie pro Vás
Fyzioterapie pro Váswww.fyzioterapieprovas.cz
Read More
Včerejší kurz “Nošení v šátku pro odborný personál” pod hlavičkou “Die Trageschule ®” vedla skvělá Iva Gondeková. Všechny jsme se na kurzu shodly, že nejdůležitější u nošení v šátku a v péči o dítě obecně, je naše ženská intuice. Tou se nechme vždy vést. Jednomu dítěti může prospívat jeden typ šátku/úvazu a jinému zase jiný a stejně tak mohou mít rozdílné zkušenosti maminky a tatínkové. Totéž platí i o délce nošení. Navíc i pouhé nošení v šátku panenek (viz foto) nás všechny do jedné činí sebevědomější a vzpřímenější
Mgr. Tereza N. Semrádová
Mgr. Tereza N. Semrádováwww.studiofascinace.cz
Read More
Dnešní kurz Vázání v šátku pro odborný personál jsem si obrovsky užila. Kurz splnil mé očekávání. Na kurzu jsme si rozebrali do detailu několik úvazů, správné posazení v ergo nosítkách a vyzkoušeli jsme pevný i elastický šátek. Iva je velmi milá, důsledná a trpělivá, velmi mě překvapila svým přístupem, že nic není jen černo-bílé, ale je i šedivé. Je krásné po delší době slyšet názor k tématu nosíme děti (a nejen k tomu), kdo není zastáncem buď anebo, ale i nahlíží na různou problematiku dle situace a dle potřeby maminky a miminka.
Previous
Next

Martina Stuchlíková,
základní kurz

Zlín
martula.stuchlikova@gmail.com
+ 420 737 622 142


Veronika Vostrá, základní kurz

Praha
veru.vostra@gmail.com
+ 420