Neváhejte mne kontaktovat +420 737 143 021
Sledujte mě na sociálních sítích

Pro odborníky

s Ivou Gondekovou

Poradkyně nošení

Die Trageschule®  je škola nošení se sídlem Drážďanech, která již od roku 1999 vzdělává poradce nošení dětí v šátku. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v této oblasti a o vědecké studie z oborů biologie člověka, medicíny a psychologie, které prostřednictvím vyškolených profesionálů šíří dál.

Na první místo klade podporu vztahu rodičů ke svým dětem. Obsah výuky v kurzech je vyvinut ve spolupráci s lékařským týmem. Speciálně vytvořené návody umožňují efektivně vést rodiče k správnému úvazu.

 

Martina Stuchlíková,
základní kurz

Zlín
martula.stuchlikova@gmail.com
+ 420 737 622 142


Veronika Vostrá, základní kurz

Zlín
martula.stuchlikova@gmail.com
+ 420 737 622 142

 

🎓 Vyškolený odborný personál

Die Trageschule® - Škola nošení
 • Kateřina Hofmeisterová, zdravotní sestra, Podpora nošení a kojení dětí /nejen/ v šátku Praha
 • Lucie Horáková, porodní asistentka v nemocnici Mělník, www.nosenec.cz
 • Kristýna Honková, pedagog, www.nesemese.cz
 • Hana Novotná, pedagog, Nošení s Hankou – Babywearing with Hanka
 • Anna Stanislavová, laktační poradkyně
 • Martina Tesárková, laktační poradkyně, www.mladatko.cz
 • Zuzana Urbanová, porodní asistentka v nemocnici Liberec
 • Zuzana Zídková, zdravotní sestra
 • Mariana Žuravová, laktační poradkyně
 • Tatiana Serra Dutra Gianetti, babymasáže, Mamy Mamy, Brazílie
 • Vanda Schreierová, plavání s miminky, www.vanickovani.cz
 • Denisa Písaříková, kurz nošení dětí V bavlnce, www.mamalatte.cz
 • Kateřina Neubaureová, pedagog, http://pruvodcerodicovstvim.cz/
 • Petra Hyklová, majitelka obchodu www.ondalek.cz
 • Monika Roubalová Světlíková, majitelka obchodu www.ditevsatku.cz
 • Alena Krupa, majitelka obchodu www.maminka.cl, Chile
 • Sandra Dušková, dula, https://www.facebook.com/dulasandraduskova/
 • Michaela Glusová, zdravotní sestra Plzeň
 • Pavla Dobešová, majitelka obchodu s nosítky
 • Mgr. Jitka Laliková Šerclová, Cert. MDT, www.fyzioterapieprovas.cz
 • Mgr. Tereza Náplavová Semrádová, pohybový terapeut, www.fascinace-praha.cz
 • Mgr. Olga Králová Ježková, laktační poradkyně

Lektorky

 Iva Gondeková,
trenerská licence

Praha
iva.gondekova@gmail.com
+420 737 143 021


Denisa Bel Hadjsalah, nástavbový kurz

Liberec
denisabhs@gmail.com
+ 420 737 622 142


Babiána Sotáková,
základní kurz

Humenné
bibianasotak@gmail.com
+421 905 420 933 🇸🇰
Internet: www.facebook.com/bibi.sikulka


Petra Červenáková, základní kurz

Veľký Biel
petra@lono.sk
+421 918 189 575 🇸🇰
Internet: www.lono.sk


Ing. Lýdia Kadlec - Aletyja,
základní kurz

Zvolen
info@aletyja.sk
+421 948 766 227 🇸🇰
Internet: www.aletyja.sk
 
 
Veronika Vostrá
Veronika Vostrá@nosimnasrdci
Read More
Absolvovala jsem základní lektorský kurz pro nošení dětí, který mě velmi obohatil a naučil spoustu nových věcí, nebo mi ukázal, jak se zlepšit v těch, které jsem brala automaticky, že je umím a stačil detail abych je uměla ještě lépe. Mohu se pochlubit oficiálním certifikátem z kurzu pod záštitou německé Die Trageschule®. Kurz přeložila do ČJ a vedla skvělá Iva Gondeková.
Nesemese
Nesemesewww.nesemese.cz
Read More
O víkendu jsem v Praze absolvovala kurz Die Trageschule pro odborníky pod vedením Ivy Gondekové (Nošení v šátku.CZ).Kurz byl nabitý informacemi, i pro mě novými, vyzkoušela jsem spoustu nových nosítek, užila si příjemný den a dojela krásně naspeedovaná do další práce, díky! 😊
Nesemese
Nesemesewww.nesemese.cz
Read More
O víkendu jsem v Praze absolvovala kurz Die Trageschule pro odborníky pod vedením Ivy Gondekové (Nošení v šátku.CZ).Kurz byl nabitý informacemi, i pro mě novými, vyzkoušela jsem spoustu nových nosítek, užila si příjemný den a dojela krásně naspeedovaná do další práce, díky! 😊
Nošení s Hankou
Nošení s Hankou@nosenishankou
Read More
“Úžasný den, úžasní lidé kolem mě. Dne 5.11. jsem absolvovala kurz Die Trageschule ČR & SR pro odborníky, který vedla Iva Gondeková alias Nošení v šátku.CZ.Z kurzu jsem si odnesla nové poznatky, povzbuzení a motivaci pro mé poradenství. Děkuji za skvělou atmosféru, profesionalitu a odbornou podporu.”
Mladatko
Mladatkowww.mladatko.cz
Read More
“Otázky rodičů bývají velmi podrobné a překvapit můžou vždy i když to nejméně čekáme 🙂 Ale myslím, že jsem byla dobře informována, na co vše se můžou rodiče ptát a dokáži kvalifikovaně odpovědět. Líbilo se mi hlavně, jakým způsobem popsat a předvést uvázání kříže s kapsou. Obsah kurzu odpovídal mým očekáváním, mé obavy z toho, že mi kurz k ničemu nebude, rozptýlil.”
Zuzana Urbanová, porodní asistentka
Zuzana Urbanová, porodní asistentkaLiberec
Read More
Nebudu rozebírat jednotlivé části kurzu, ale zhodnotím ho jako celek. Vše bylo perfektní a do detailu propracované. Teorie hezky a srozumitelně vysvětlena a podána zábavnou formou, v praktické části vše krásně a několikrát názorně ukázáno. Tento kurz splnil vše na výbornou. Lektorka byla velmi milá a celý kurz byl veden ve velmi přátelské atmosféře.Mockrát děkuji za krásně strávený den! 🙂 PS: Kdyby bylo pokračování, jsem mezi prvními zájemci! 😉
Denisa Pisaříková
Denisa Pisaříkováwww.mamalatte.cz
Read More
Kurz odpovídal mým očekáváním.Velmi mě potěšila do detailu propracovaná technika úvazů a detaily na jeho vylepšení.Podklady pro poradenskou činnost jsou precizně zpracované.Iva je velmi empatická a vnímající bytost. Atmosféra byla příjemná a já se cítila dobře!
Petra Hyklová
Petra Hyklováwww.ondalek.cz
Read More
Po absolvování tohoto kurzu mám chuť předávat dál informace o důležitosti nošení miminek a nejmenších dětí. Své vlastní děti jsem v šátku ani v nosítku nenosila, v kurzu jsem se naučila teorii i praxi s panenkou, důležitá praxe bude pro mne ale i s dítětem. Vnímám získané podklady jako nápomocné pro mou poradenskou činnost. Cítila jsem se od vedoucí kurzu dobře provázená.
Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální psycholog
Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální psychologwww.pruvodcerodicovstvim.cz
Read More
Beru tento kurz jako otevření brány k dalším informacím, ve chvíli, kdy jsem měla za to, že už mám téma vyčerpané a není co řešit, tak se mi otevřeli nové pohledy. Velké plus jsem viděla právě v tom, sladit a popřípadě sjednotit odpovědi na diskutované otázky a v některých se to opravdu podařilo. Byl to příjemně prožitý čas se spoustou podnětných informací a diskusí.
Fyzioterapie pro Vás
Fyzioterapie pro Váswww.fyzioterapieprovas.cz
Read More
Včerejší kurz “Nošení v šátku pro odborný personál” pod hlavičkou “Die Trageschule ®” vedla skvělá Iva Gondeková. Všechny jsme se na kurzu shodly, že nejdůležitější u nošení v šátku a v péči o dítě obecně, je naše ženská intuice. Tou se nechme vždy vést. Jednomu dítěti může prospívat jeden typ šátku/úvazu a jinému zase jiný a stejně tak mohou mít rozdílné zkušenosti maminky a tatínkové. Totéž platí i o délce nošení. Navíc i pouhé nošení v šátku panenek (viz foto) nás všechny do jedné činí sebevědomější a vzpřímenější
Mgr. Tereza N. Semrádová
Mgr. Tereza N. Semrádováwww.studiofascinace.cz
Read More
Dnešní kurz Vázání v šátku pro odborný personál jsem si obrovsky užila. Kurz splnil mé očekávání. Na kurzu jsme si rozebrali do detailu několik úvazů, správné posazení v ergo nosítkách a vyzkoušeli jsme pevný i elastický šátek. Iva je velmi milá, důsledná a trpělivá, velmi mě překvapila svým přístupem, že nic není jen černo-bílé, ale je i šedivé. Je krásné po delší době slyšet názor k tématu nosíme děti (a nejen k tomu), kdo není zastáncem buď anebo, ale i nahlíží na různou problematiku dle situace a dle potřeby maminky a miminka.
Monika Kubelková
Monika Kubelková@maminka 2 měsíční dcery
Read More
Paní Ivu Gondekovou jsem oslovila, když jsem potřebovala poradit ohledně seřízení šátkového nosítka. Dcera měla problémy s kyčlemi, chtěla jsem mít tedy opravdovou jistotu, že jí mám správně uvázanou a kyčle jsou ve správném postavení. Vše proběhlo v naprostém pořádku, jako lektorka je Iva výborná a trpělivá! Dostala jsem užitečné rady jak ohledně nošení, tak i ohledně kyčlí. Skvěle jsme popovídaly. A doma mám spokojeného a zdravého nošence 🙂 Za to moc děkuji a určitě doporučuji! Krásný den, Monika Kubelková
Previous
Next