Neváhejte mne kontaktovat +420 737 143 021
Sledujte mě na sociálních sítích

Blog

Vše o nošení - tipy, rady, inspirace

Nožičky v šátku v teple

Vaše miminko má v šátku troje ponožky a když přijdete z venku, má nožičky studené? 
Pokud je Vaše miminko jinak zdravé, nebývá to problém. “Děti dávají najevo, když jim je příliš zima nebo horko – často fňukají. Studené nožičky a ručičky by neměly být měřítkem toho, jak se dítě celkově cítí. Děti totiž mají ruce a nohy studené často.” (str. 46 kniha Miminka v rovnováze)
Protože teplo přijímá miminko nejlépe přímo na Vašem těle, můžete tedy vyzkoušet jen jedny ponožky a nožičky zateplit  více zvenku – svetrem a bundou. Pokud máte dlouhý šátek, můžete přebývající cípy zavázat přes nožičky a poskytnout tak další vrstvu.
Také pomáhá při nošení nožičky sem tam podržet, pohrát si s nimi, namasírovat – zajistíte tak prokrvení a tím zateplení. 
V šátku má miminko na sobě co nejméně vrstev, aby se nepřerušilo tepelné propojení mezi vámi. 
Při nošení se děťátko v šátku nebo nosítku příjemně zahřeje, možná i usne, když ho pak potřebujeme vybalit, najednou je vystaveno chladnějšímu vzduchu místnosti. Potřebujeme mít připravené další oblečení, či přikrývku na zahřátí. Podle možností můžeme i rychle složit šátek, ve kterém jsme miminko měli navázané, dokud v něm ještě cítíme teplo, kterým miminko zahalíme na podložce.
Máte další otázky? Napište do komentáře nebo do zprávy! Těším se

Mrkněte na mé další články …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *