Reference

Hodnocení kurzu pro odborný personál

“Včerejší den jsem trávila s několika dalšími ženami a doplňovala si vědomosti ohledně nošení. Pilovala techniku vázání (ano i po odnošení dvou dětí je stále co se učit 😀 ) , načerpávala jsem tu úžasnou ženskou energii plnou podpory.Sešlo se nás šest žen. Naše nejmladší děti jsou ve věku cca 12m až 5 let. Fascinují na tom byl fakt, že všechny jak jsme tam seděly, jsme doposud kojící. Na přetřes přišlo u oběda i téma samoodstavu.Dnes procházím materiály, které jsem získala a nechávám doznít tu úžasnou energii.Děkuji všem zúčastněným! Věřím, že jsme se tam sešly přesně v tom složení, které pro nás všechny bylo nejlepší.”

Katka Podpora nošení a kojení /nejen v šátku/ Praha


“O víkendu jsem v Praze absolvovala kurz Die Trageschule pro odborníky pod vedením Ivy Gondekové (Nošení v šátku.CZ).Kurz byl nabitý informacemi, i pro mě novými, vyzkoušela jsem spoustu nových nosítek, užila si příjemný den a dojela krásně naspeedovaná do další práce, díky! :-)”

Nesemese.cz


“Úžasný den, úžasní lidé kolem mě. Dne 5.11. jsem absolvovala kurz Die Trageschule ČR & SR pro odborníky, který vedla Iva Gondeková alias Nošení v šátku.CZ.Z kurzu jsem si odnesla nové poznatky, povzbuzení a motivaci pro mé poradenství. Děkuji za skvělou atmosféru, profesionalitu a odbornou podporu.”

Nošení s Hankou


“I když už jsem zkušená lektorka nošení, tento kurz mi přinesl nové techniky, náhledy a skvělé materiály! Velmi jsem ocenila výměnu poznatků a názorů v malém kolektivu dobře naladěných účastníků v pracovní a přesto uvolněné atmosféře.” www.nosenec.cz


“Otázky rodičů bývají velmi podrobné a překvapit můžou vždy i když to nejméně čekáme 🙂 Ale myslím, že jsem byla dobře informována, na co vše se můžou rodiče ptát a dokáži kvalifikovaně odpovědět.
Líbilo se mi hlavně, jakým způsobem popsat a předvést uvázání kříže s kapsou.
Obsah kurzu odpovídal mým očekáváním, mé obavy z toho, že mi kurz k ničemu nebude, rozptýlil.”

www.mladatko.cz


Nebudu rozebírat jednotlivé části kurzu, ale zhodnotím ho jako celek. Vše bylo perfektní a do detailu propracované. Teorie hezky a srozumitelně vysvětlena a podána zábavnou formou, v praktické části vše krásně a několikrát názorně ukázáno. Tento kurz splnil vše na výbornou. Lektorka byla velmi milá a celý kurz byl veden ve velmi přátelské atmosféře.Mockrát děkuji za krásně strávený den! 🙂 PS: Kdyby bylo pokračování, jsem mezi prvními zájemci! 😉 Zuzana Urbanová, porodní asistentka, nemocnice Liberec


Seminář o nošení dětí pro odborný personál s Ivou Gondekovou mě utvrdil v tom, že se chci věnovat poradenství v této oblasti a podporovat rodiče v přirozené a láskyplné péči o jejich děti.  Atmosféra na kurzu byla uvolněná a přátelská. Zdokonalila jsem se ve vázání šátku a získala praktický návod, jak učit rodiče šátek jednoduše navázat. Celý kurz hodnotím velice kladně, jen mě mrzí, že byl tak krátký 🙂 Mariana Žuravová, laktační poradkyně, Společná cesta rodičů a dětí


Po absolvování kurzu pro odborníky na nošení dětí Die Trageschule cítím ještě větší potřebu šířit mezi maminkami nošení jejich dětí, protože důvodů proč nosit je mnoho a stále se na ně zapomíná. Iva vedla kurz přesně tak, aby všechny důvody, proč své děti nosit, zapadaly do sebe a dávaly smysl. Mám pocit, že se dnes vracíme k tomu, co bylo a pláčeme, proč nám to s dětmi dnes tak nefunguje a potřebujeme kdejaké manuály a příručky, přitom stačí být se svým dítětem. 

 float:left;margin-right:10px;

A to velmi blízko. Šátek vidím jako velmi malý předmět, který skrývá neuvěřitelnou sílu. A o této síle, která dokáže spojovat, léčit a zjednodušit život, by měla vědět každá maminka. Ráda jsem na kurzu poznala nové lidi, doplnila si dosavadní znalosti a vypilovala techniku vázání. Ráda bych, aby se nošení dětí stále rozšiřovalo a nekoukalo se na nosící maminky, jako na alternativně smýšlející. Bylo by fajn, aby se nošení stalo běžnou kombinací v používání kočárku. A možná bych byla ještě raději, kdyby se šátek či nosítko stalo běžnou součástí výbavy pro miminko, stejně jako kolotoč k postýlce a dalších milion věcí, které si myslíme, že potřebujeme a ono to tak vůbec není. Potřebujeme jen jeden druhého, a jedině tak budeme spokojeni a otevřeni novým věcem, jedině pak mají hračky a výbavička smysl. Až když jsou naplněné základní potřeby života malého človíčka, kterou je mimo potřebu jíst, také cítit kontakt. Děkuji Ivě za tento báječný kurz. Iva je zde opravdu velký profík a velká “nosící kapacita”. Vanda Schreierová www.vanickovani.cz


Kurz odpovídal mým očekáváním.Velmi mě potěšila do detailu propracovaná technika úvazů a detaily na jeho vylepšení.Podklady pro poradenskou činnost jsou precizně zpracované.Iva je velmi empatická a vnímající bytost. Atmosféra byla příjemná a já se cítila dobře!Denisa Písaříková, www.mamalatte.cz


Po absolvování tohoto kurzu mám chuť předávat dál informace o důležitosti nošení miminek a nejmenších dětí. Své vlastní děti jsem v šátku ani v nosítku nenosila, v kurzu jsem se naučila teorii i praxi s panenkou, důležitá praxe bude pro mne ale i s dítětem.  

Vnímám získané podklady jako nápomocné pro mou poradenskou činnost. Cítila jsem se od vedoucí kurzu dobře provázená.

Petra Hyklová, www.ondalek.cz


Beru tento kurz jako otevření brány k dalším informacím, ve chvíli, kdy jsem měla za to, že už mám téma vyčerpané a není co řešit, tak se mi otevřeli nové pohledy. 
Velké plus jsem viděla právě v tom, sladit a popřípadě sjednotit odpovědi na diskutované otázky a v některých se to opravdu podařilo.
Byl to příjemně prožitý čas se spoustou podnětných informací a diskusí.

Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální pedagog, terapeut, www.pruvodcerodicovstvim.cz


Včerejší kurz “Nošení v šátku pro odborný personál” pod hlavičkou “Die Trageschule ®” vedla skvělá Iva Gondeková. 
Všechny jsme se na kurzu shodly, že nejdůležitější u nošení v šátku a v péči o dítě obecně, je naše ženská intuice. Tou se nechme vždy vést. Jednomu dítěti může prospívat jeden typ šátku/úvazu a jinému zase jiný a stejně tak mohou mít rozdílné zkušenosti maminky a tatínkové. Totéž platí i o délce nošení.
Navíc i pouhé nošení v šátku panenek (viz foto) nás všechny do jedné činí sebevědomější a vzpřímenější 

www.fyzioterapieprovas.cz


Dnešní kurz Vázání v šátku pro odborný personál jsem si obrovsky užila. Kurz splnil mé očekávání. Na kurzu jsme si rozebrali do detailu několik úvazů, správné posazení v ergo nosítkách a vyzkoušeli jsme pevný i elastický šátek. Iva je velmi milá, důsledná a trpělivá, velmi mě překvapila svým přístupem, že nic není jen černo-bílé, ale je i šedivé. Je krásné po delší době slyšet názor k tématu nosíme děti (a nejen k tomu), kdo není zastáncem buď anebo, ale i nahlíží na různou problematiku dle situace a dle potřeby maminky a miminka. Na kurzu vládla velmi příjemná a intimní atmosféra, která nám dala možnost poznat kromě Ivy i další zajímavé ženy se kterými jsem se doufám, neviděla naposledy. Těším na další setkání a snad i pokračování v možnosti více se proškolit v nošení dětí dalšími způsoby a úvazy.

Mgr. Tereza N. Semrádová, pohybový terapeut www.studiofascinace.cz