Literatura

Babys in Gleichgewicht
(Miminka v rovnováze)

"Miminka v rovnováze" vydáno 23.11.2017. V knize se seznámíte s jednotlivými fázemi psychomotorického vývoje dítěte v prvním roce života, ke každé je uvedeno, jak se vztahuje k nošení z fyzioterapeutického hlediska.​

Ein Baby will getragen sein
(Miminko se chce nosit)

Od bioložky Evelin Kirkilionis, která se od počátku 90. let odborně zabývá nošením dětí z hlediska historického vývoje chování člověka. Podrobně se také věnuje situaci, kdy se nošení z různých důvodů nedaří a čím nošení nahradit. "Nošení je základní potřebou kojence.", "Tělesný kontakt je výživou pro tělo i duši."

Šátkování

Jana Turnovská

“Miminka v rovnováze” vydáno 23.11.2017. V knize se seznámíte s jednotlivými fázemi psychomotorického vývoje dítěte v prvním roce života, ke každé je uvedeno, jak se vztahuje k nošení z fyzioterapeutického hlediska.

“Miminko se chce nosit” od bioložky Evelin Kirkilionis, která se od počátku 90. let odborně zabývá nošením dětí z hlediska historického vývoje chování člověka. Podrobně se také věnuje situaci, kdy se nošení z různých důvodů nedaří a čím nošení nahradit. “Nošení je základní potřebou kojence.”, “Tělesný kontakt je výživou pro tělo i duši.”