Neváhejte mne kontaktovat +420 737 143 021
Sledujte mě na sociálních sítích

Můj Blog

Novinky z mého života

Deset let s nošením II.

Milí přátelé a příznivci,
před 8 lety jsem byla ta, co aktivně nosí. Nošení dětí mi přinášelo svobodu, dětem bezpečí a klid 💕
 
 
Kdybych se nesetkávala s odsouzením, neznalostí a pochybami ze strany fyzioterapeutů, pediatrů, ortopédů a dalších zdravotníků (viz Nošení a vojtova metoda – zkouška přesvědčení), zůstala bych šťastnou nosící maminkou a dávno bych se nevěnovala jiné profesi 🙂
Kvůli jemným “Neměla bys tolik nosit…” i tvrdším větám “To je sebevražda!” jsem se vydala na cestu zkoumání, zda jsou obavy z nošení oprávněné?
Mé nadšení pro nošení se proměnilo ve studium a práci, spojila jsem se s německou školou nošení Die Trageschule®, přečetla jsem mnoho knih a článků, absolvovala množství nosicích workshopů a školení, učila rodiče vázat do šátku a do nosítka, vyslechla jsem bezpočet příběhů, jak komu nošení vyhovuje a nevyhovuje.
Musela jsem se naučit respektovat, že mnohým nošení nevyhovuje, což bylo z počátku pro mě nepochopitelné! 
Na druhou stranu jsem mnohokrát viděla, jak se názor na nošení proměňuje v momentě, kdy osoba, která o nošení pochybovala, naváže buď své miminko, nebo jen panenku do šátku a zjihne, jemně se usmívá. Očima přitom říká, aha, to je ono, to je síla!  Takový prožitek silného spojení se slovy popisuje jen těžko. Říkáme: bezpečí, radost, krása, jistota, uvolnění, volné ruce, blaženost, spojení a mnohé jiné 🙂
 
10 let mě u nošení drží tato vnitřní přání a přesvědčení:
 
1. Posílení vědomí, že nošení je to nejlepší, co můžeme pro psychomotorický vývoj a celý další život dítěte udělat.
2. Ať se rodiče setkávají s podporou nošení od fyzioterapeutů a ortopédů!
3. Nošení je jednoduché a prosté a právě v tom je jeho síla ověřená celou historií člověka na Zemi.

Odborníkům i rodičům nabízím knihu Miminka v rovnováze – nošení podle poznatků fyzioterapie a také lektorské kurzy pro poradkyně nošení školy Die Trageschule®: nejbližší 24.-26.4.2020 Základní kurz a pak 1.-.3.9. Pokročilý kurz.

Těším se na Vás!

Iva

Mrkněte na mé další články …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *